Strona główna1 » olejki eteryczne

olejki eteryczne

Wielu lekarzy medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej stosuje tak zwaną aromaterapie, czyli uzdrawianie mocą olejków eterycznych. Są dowody na to, że podczas II wojny światowej z powodzeniem stosowano olejki eteryczne w leczeniu rannych. Woń olejków redukowała stres u chorych co przyśpieszało hospitalizacje.

 

Olejki eteryczne to narzędzie proste, skuteczne i tanie w tworzeniu przyjaznej nam aury otoczenia. Mają w różnym stopniu właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe, ale mogą wykazywać także działanie na poziomie fizycznym i emocjonalnym. Jedne działają stymulująco, inne są relaksujące i redukujące stres, a ostatnie przeciwbólowe - w zależności od składników aktywnych znajdujących się w poszczególnych olejkach. Większość olejków dedykowanych jest by delektować się zapachem, ale dodany np. olejek czosnkowy do sałatki zaskoczy Was nie tylko intensywnym zapachem a wyraźnym walorem smakowym.

 

Olejki eteryczne stosuje się na skórę lub wziewnie. Jako odświeżacza powietrza, do kąpieli , a nawet jako składnik naturalnych perfum. Olejkiem eukaliptusowym lub sosnowym inhalować się mogą nawet dzieci.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje